Балкан загуби отново от Берое след тежък мач в Стара Загора

12 Януари 2021, 21:18
(1) (0)
Прочетена: 1303 12

Балкан допусна втора загуба от Берое този сезон. В двубой, игран тази вечер в Стара Загора, отборът от Ботевград отстъпи като гост на своя съперник с 94-90, след като изоставаше с двуцифрена разлика почти през целия мач. Тимът на Йовица Арсич вкараха 37 точки в последния период - колкото през цялото първо полувреме и свали изоставане на 3 точки, но не успя да направи обрат. Това бе четвърто поражение за ботевградчани, които имат и седем победи и заемат трето място в класирането, а Берое е зад нас с 6-5.

Това бе първа загуба за Балкан като гост този сезон като тя спря и серията от пет поредни победи в НБЛ. Мачът днес пропусна Марин Маринов, който вчера бе оперират от апендицит. В друг кръг на НБЛ ботевградчани почиват, а следващата им среща е на 19 януари в Ботевград срещу Черно море Тича.

Мачът започна слабо за Балкан като домакините поведоха с 15-5 в първите 5 минути. Те стреляха безпощадно от линията за три точки,където два пъти се разписа Джими Гавин и един път Николай Стоянов. Нашите допуснаха доста грешки в нападения и защита, а разликата се покачи до 24-7. Беройци стреляха с уникален процент от тройката като оттам се разписа и Брейди Роуз за 29-14 минута преди края на частта. До края и само Аврамов бе точен, за да сложи край на първия период при 29-16. В първите 10 минути старозагорци вкараха 5 тройки от 6 опита и поведоха с 13 след нея. Три от тях бяха дело на Джими Гавин. Втора част започна със серия 7-0 за Берое като нашите нямаха кош от игра в първите 4 минути. Разликата продължи да нараства като най-голямата бе 22- 44-18 само 14 минути след начало на срещата. Няколко минути тя се задържа над 20 преди нашите да влязат в ритъм и да свалят на 10 след серия 12-3. Тройка със сирената на Дерик Джийн обаче качи на 13 преднината на Берое на почивката и отново спря устрема на “зелените” от Ботевград. Така втората четвърт завърши наравно 21-21, а Берое бе с над 50% успеваемост при стрелбата от всички показатели. И второто полувреме започна слабо без кош за ботевградчани в първите 4 минути. Това позволи на Берое да направи серия 8-0 и отново качи преднина почти до 20. Нашите изпуснаха доста стрелби, докато съперникът вкарваше почти всичко. На няколко пъти нашите свалиха до 13 точки, но в края на частта Берое отново пое контрола. Върхът на всичко бе тройка със сирената за край на третата част на Джими Гавин, която отново качи болезнено разликата на 18 (71-53) и даде ново самочувствие в играта на домакините.

Старозагорци допуснаха няколко грешки, а нашите се възползваха по най-добрия начин и след силно включване на Давонтей Джордан свалиха на 10 при 75-65. За жалост в този момент Брейди Роуз наниза тройка, за да откаже подема на нашите. 4 минути преди разликата отново падна отново до 10 (81-71), но Джими Гавин не позволи да остане така дълго. Балкан предизвика грешка 8 секунди на съперника и на два пъти в последните 3 минути разликата падна до 9. След добра защита на Сияни Балкан свали на 7 при 88-81 и продължи да притиска съперника. 1:34 преди края шампионите се доближиха на 4 точки при 90-86 отново след добро включване на Сияни Чеймбърс, а след това Стоянов бе фаулиран и вкара за 91-86. Двата тима изпуснаха в ответните атаки, а Сияни отново вкара за 91-88. До края обаче нашите не успяха да направят обрат в срещата. Въпреки че вкараха цели 37 в последната част, колкото имаха през цялото първо полувреме.

Давонтей Джордан и Дарко Балабан (+ 8 борби) бяха най-резултатни за Балкан с по 18 точки, а Митко Димитров завърши с дабъл-дабъл от 15 и 10 борби. Сияни Чеймбърс реализира 13 (+9 асистенции). 9 от точките му бяха в последните 3 минути на мача. С 10 точки завърши Божидар Аврамов.

За Берое най-много 30 точки имаше гардът Джими Гавин, който бе 6/8 (75%) от тройката. Николай Стоянов завърши с 19 точки и 7 борби, а 12 отбеляза Дерик Джийн. 11 имаше Брейди Роуз.