Балкан загуби тежко полуфинала за купата на България

13 Март 2021, 19:03
(1) (0)
Прочетена: 1324 16

Балкан записа една от най-тежките си загуби. В мач, игран в "Арена Асарел", момчетата на Йовица Арсич отстъпиха на полуфинала за Купата на България от Рилски спортист с 48-90, след слаба игра и изоставане през целия мач. Балканци имаха рекорден процент от тройката като не успяха да отбележат нито една тройка през целия мач като бяха 0/26 . На полувремето разликата бе 17 точки, а през цялото второ полувреме тимът на Людмил Хаджисотиров продължи да покачва.

В края на март започва участие в плейофите на ФИБА Къп, които ще бъдат в Ботевград (23-25 март). Преди това приема у дома Берое в мач от 21 кръг на НБЛ.

Рилски започна мача със серия 10-2 като Балкан не успяваше да намери своя ритъм в първите минути и допусна няколко грешки в нападение. В средата на периода нашите се доближиха на две точки, но тройка на Павлин Иванов отново изведе Рилецо с +5. На няколко пъти Балкан намаляваше до 3 точки, но след първата част самоковци успяха да поведат с 8 (22-14). Играта на Балкан бе спирана под коша, а освен това и Рилски стреляше почти безпощадно от тройката във втората част, за да качи аванс на цели 12, 4 минути преди края на периода (34-22). Балкан от своя страна стреляше 0/8 до този момент като имаше и доса грешки в защита. Самоковци имаха много добра успеваемост, докато в атаката на Балкан почти нищо не влизаше и разлика набъбна логично близо до 20 в края на периода. Така двата тима се оттеглиха в почивка и при най-голямата разлика до момента от 17 (47-30). Балкан остана без кош от дъгата след 20 минути, където бе 0/9, а Рилски бе със 72% успеваемост от средно и 5 тройки.

След подновяване на играта настъпи истински крах за Балкан, който нямаше кош от игра повече от 5 минути след началото, в които разликата скочи до цели 28 (61-33). Рилски продължи да бележи като почти всички играчи вкараха от тройката,а рзликата надмина 30 след третата част (69-38). До края почти нищо не се промени в резултата като наставникът позволи на всички играчи в състава да влязат в игра, виждайки, че изходът няма да се промени.

Митко Димитров и Тауан Ейджи бяха единствени с двуцифрен актив за Балкан като отбелязаха по 14 точки.