Балкан записа загуба като гост на Левски

4 Февруари 2012, 19:52
(0) (0)
Прочетена: 2514 0

Отборът на Левски записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 90:65 в мач от XVII кръг игран в малката зала на „Арена Армеец”. Най-резултатен за столичани беше Арън Харпър с 18 точки, Маркъс Хол и Стефан Георгиев добавиха съответно по 13 и 11, а Хрисимир Димитров и Джаред Хауел се отличиха с по 12 точки.
Димитър Маринчешки и Станимир Маринов бяха най-полезни за „зелените”, като и двамата вкараха по 15 точки, а освен това, добавиха към сметките си съответно по 11 и 13 борби.
Столичани поведоха в резултата още от първия съдийски сигнал, като за момент разликата стигна до десет точки, но до края на частта гостите успяха да съкратят пасива си – 14:19. Доброто представяне на Балкан продължи и в началото на вторите десет минути и Маринов вкара тройка за 17:19, но оттук до края на полувремето Левски отново пое инициативата и се оттегли на почивката при 45:35.
Третият период започна със серия от 11:0 за възпитаниците на Константин Папазов, което до голяма степен уби интригата в двубоя. След 30 минути игра авансът на "сините" беше 18 точки, а до края на мача Харпър и компания не позволиха никакви изненади и се поздравиха с успеха - 90:65.

Източник: sportal.bg