Балкан започна ФИБА Къп с победа

20 Септември 2017, 22:37
(0) (0)
Прочетена: 2192 18

Балкан започна с победа участието си в турнира ФИБА Къп. В „Арена Ботевград“ баскетболистите на Небойша Видич се наложиха над румънския Орадя с 82-66 в двубой от първия кръг на квалификациите в турнира. Реваншът е след седмица в Румъния.

Гостите бяха по-убедителни в първата част, но след това домакините взеха инициативата и до края не изпуснаха водачеството си. В този мач Балкан бе без един от ключовите си играчи – Христо Захариев, който е контузен. В игра за Орадя пък бе бившият баскетболист на „зелените“ Педжа Стаменкович.

Балкан вкара пет безответни точки в началото на мача, но след това Орадя направи серия от 8-2 и поведе. Последваха оспорвани минути, в които играта вървеше кош за кош. Румънският тим успя да се откъсне напред с осем точки, но в края на първата част домакините намалиха на три изоставането си при 17-20. След краткото прекъсване обаче баскетболистите на Небойша Видич заиграха много по-добре. Те бързо си върнаха водачеството, а на почивката резултатът бе 39-31 в тяхна полза.

Домакините поведоха с двуцифрена разлика след паузата, но постепенно Орадя започна да топи пасива си и преди решителните десет минути изоставаше само с една точка. През третия период гостите останаха и без един от водещите си реализатори в този мач – Горан Гайович, който бе изгонен. Балкан започна последната част със 7-0 и дръпна в резултата. Подкрепяни от верните си фенове в „Арена Ботевград“, домакините отново натрупаха комфортна разлика и до края не позволиха обрат.

Най-резултатен за успеха бе Игор Кесар с 20 точки. Девин Брукс добави 16, Павел Иванов вкара 12, а с по 11 са Брандън Фортънбъри и Венцислав Петков.

За Орадя по 15 точки имат Мартин Зийно и Неманя Милошевич, а по 10 отбелязаха Андрей Мандаке и Горан Гайович.