Балкан започна с победа пътя към ФИБА Къп

4 Октомври 2018, 05:57
(0) (0)
Прочетена: 1428 1

Балкан започна с важен успех втория квалификационен кръг на турнира за Купата на ФИБА Европа. Тимът на Небойша Видич надигра като гост холандския Ден Бош с 86-76 след оспорван мач с няколко смени на водачеството и направи силна заявка за влизане в групите.

Тимът ни си осигури преднина от 10 точки преди реванша следващата седмица на 9 октомври (вторник) в “Арена Ботевград”. При победа или загуба с до 9 точки Балкан ще продължи в груповата фаза на турнира.

Балкан започна добре мача, но след няколко поредни грешки домакините обърнаха резултата в своя полза. Те вкараха три поредни тройки и поведоха с 6 точки при 17-11. След тройка на Венци Петков и добро включване на Браун и Ефианай нашите обърнаха отново и затвориха първия период с 4 преднина при 21-17. Тимът на Небойша Видич продължи да увеличава водачество като най-голямата разлика до момента стигна 10 точки в средата на втория период при 33-23. След това холандският тим подобри игра и на почивката "зелените" водеха само с три точки при 39-36.

Tретият период започна 7-1 за Ден Бош, който обърна резултата. Последва обаче канонада от тройки за Балкан и серия 15-4. Три поредни вкара Мирко Мулалич, а по една Венци Петков и Браун и изведоха Балкан с 8 напред при 59-51. В началото на последната част тимът на бившя селекционер на Хърватия Ивица Скелин отново се върна в мача и обърна в своя полза. Последваха няколко смени на водачеството. 3 минути преди края след нова тройка на Мулалич и кош на Димитър Димитров за първи път Балкан поведе с 11 при 77-66 и до края удържа успеха.

Ключова за успеха бе стрелбата от тройката, като нашите вкараха 14 тройки срещу 6 на съперника.

Най-полезен за успеха с 19 точки бе Мирко Мулалич с 4/8 от тройката, а 18 точки реализира Венцислав Петков с 4/7 от тройката. Брендън Браун отбеляза 13, Крис Минков се включи с 11 точки, а Микейл Хопкинс добави 10 точки, 6 борби и 6 асистенции.