Балкан започна със загуба квалификациите за Шампионска лига

18 Септември 2019, 13:03
(2) (1)
Прочетена: 908 0

Българският шампион Балкан започна с поражение първото си участие в квалификациите на Шампионска лига. В двубой, игран в Швеция, тимът на Йовица Арсич загуби от Сьодертеле Кингс с 64-79, след като изоставаше през целия мач. Реваншът е в петък на 20 септември в “Арена Ботевград”. Двубоят е с начален час 19:00 като Балкан се нуждае от победа с повече от 15 точки, за да продължи във втори кръг.

Мачът започна трудно за Балкан с доста брак в играта и пропуски, а съперникът поведе с 8-2. Калахан вкара тройка за 8-5, като играта се запази оспорвана, но с ниска резултатност. Минута преди края на първата част нашите изравниха. До края на частта и двата тима изпуснаха доста стрелби, но Сьодертеле излезе с три напред след 10 минути игра при 17-14. Съперникът започна втората част със серия 20-2, за да поведе с над 20 точки при 37-16. Три поредни тройки на Балкан - две на Радонич и една на Митко Димитров намалиха малко разликата в края на периода, а на почивката изоставането ни падна до 11 точки. За кратко Балкан свали до 10 точки, но след това позволи на шведите отново да се откъснат напред при 60-41. Балкан завърши третата част с добра серия 11-2, за да свали изоставането си под 10 в началото на последната част. До края обаче домакините отново поведоха в резултата и не позволиха на Балкан да се доближи.

Най-резултатен за Балкан с 14 точки е сръбският гард Марко Радонич, а с 13 точки и 6 борби завърши Димитър Димитров.

За Сьодертеле Кингс над всички с 20 точки бе шведският гард с босненски паспорт Дино Пита (4/6 от тройката). Чарлс Колисън реализира 15. Александър Ларсън имаше 14 точки и 8 борби, а Джонатан Пърсън имаше дабъл-дабъл с 11 точки и 10 асистенци.