Балкан започна турнира "Иван Андреев" с победа

27 Декември 2017, 15:27
(0) (1)
Прочетена: 1916 1

12-годишните баскетболисти на Балкан започнаха турнира "Иван Андреев" с убедителна победа срещу македонската Академия FMP (Скопие). Мачът бе и първият от мемориалната надпревара, която ще се проведе в рамките на 3 дни - от днес до 29 декември (петък), с участието на 6 отбора, разделени в 2 групи.

Баскетболистите на треньора Николай Пеев доминираха през цялото време на терена. Първото полувреме те завършиха при аванс от 6 точки и резултат 30-24. В 7-та минута на 3-та част гостите от Скопие изравниха при 32-32, но силите не им достигнаха за обрат в мача. Балкан отново натрупа преднина и след третата четвърт водеше с 56-43. Краен резултат 70-61.

Програмата през днешния ден предвижда още 3 баскетболни срещи в зала "Арена Ботевград":
15:30ч. Лукойл (Правец) - Черно море (Варна)
18:30ч. FMP (Скопие) - Kids Basket (Подгорица)
20:30ч. Лукойл (Правец) - Арис (Солун).

Утре в 10:00ч. Балкан ще изиграе и втората среща от турнира, този път срещу черногорския тим Kids Basket (Подгорица) в зала "Георги Христов".