Балкан започна турнира с победа, утре играе на финал

13 Септември 2017, 22:11
(0) (0)
Прочетена: 1856 6

Балкан спечели първия мач от двудневния баскетболен турнир в памет на Георги Христов, който се провежда днес и утре в зала „Арена Ботевград”. Зелените се наложиха над тима на Акадамик Бултекс 99 със 75-53. Преди тях, Динамик Белград измъкна трудно победата над Работнички Скопие с 91-90. Двата отбора изиграха напрегнат и оспорван мач, в който често си разменяха водачеството.

Срещата между Балкан и Академик не започна резултатно и за двата отбора, като след 6 минути игра резултата бе едва 7-3 в полза на домакините. Темпото продължи до края на първата част, която завърши при 17-11.
През втората четвърт играта се раздвижи и в 7-та минута Академик изравни и бързо обърна резултата в своя полза – 19-25. Зелените обаче се върна в игра, навакса и отново поведе, като на почивката резултата бе 34-30.

Развоя на мача се реши още в третата част, където Балкан направи преднината си двуцифрена и я задържа така до края.

Най-резултатен за ботевградчани бе новото попълнение в отбора Христо Захариев с 16 точки.

Утре – 14 септември, от 17:30ч. ще се изиграе мачът за 3-то място между отборите на Академик и Работнички. От 19:30ч ще започне срещата за определяне на победителя, където Балкан ще срещне съперниците от Динамик.