Балкан -2 с четвърта победа след обрат в Бургас

5 Март 2018, 17:47
(0) (0)
Прочетена: 1293 1

Балкан -2 записа четвърта победа във втората шестица на мъжката А група. Баскетболистите на Венцислав Стоев спечелиха като гост на Черноморец с 81-79. „Зелените“ наваксаха пасив от 14 точки през първата част и победиха след драматични финални минути на мача. В този двубой те играха само с осем човека, но в състава бяха и четиримата играчи от мъжкия отбор, които направиха разликата.

След този мач Балкан -2 е с баланс 4-3, докато за съперникът му това бе пето поражение от седем срещи. В следващия кръг Черноморец приема ЦСКА, докато Балкан -2 е домакин на Видабаскет.

Двубоят започна с много висока резултатност и от двата тима. Домакините бързо поведоха с двуцифрена разлика, която достигна 14 точки. Съперникът им обаче свали част от изоставането си и след десет минути игра Черноморец водеше с 34-25. Балкан -2 заигра по-добре през втория период, а на почивката преднината на тима от Бургас бе стопена на 3 точки.

След паузата играта бе много равностойна. Двата отбора често си разменяха водачеството, а преди решителната част домакините водеха с 65-63. Драмата продължи и в заключителните минути, а Балкан -2 измъкна успеха в края.

Най-резултатен за гостите бе Румен Василев, който завърши с 28 точки и 14 борби. Александър Илиев вкара 17 точки, а с дабъл-дабъл е и Радослав Кочев, който се отчете с 15 точки и 14 борби. Здравко Христов добави 11 точки.

За Черноморец с 23 точки и 10 борби е Емил Димов. Димитър Найденов отбеляза 19 точки, Стоян Милчев записа на сметката си 16 точки и 12 борби, а Николай Николов вкара 10 точки.