Балкан -2 удържа Черноморец в Ботевград

28 Януари 2018, 20:32
(0) (0)
Прочетена: 1354 0

Балкан -2 записа драматична победа във Втората шестица на мъжката А група. Тимът се наложи над Черноморец у дома с 92-88. Домакините водеха през повечето време, но бяха близо до това да допуснат обрат в края. След този двубой и двата тима са с баланс 1-1. В следващия кръг Балкан -2 гостува на Видабаскет, докато на Черноморец предстои визита на ЦСКА.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Домакините спечелиха първата с 26-18, но Черноморец стопи изоставането си само на 2 точки на почивката. След паузата баскетболистите на Венцислав Стоев отново увеличиха разликата в своя полза, като преди заключителния период тя бе 11 точки. В последната четвърт обаче гостите се доближиха само на 3 от своя съперник. Последваха драматични минути, но Балкан -2 удържа аванса си и спечели.

Най-резултатен за успеха бе Здравко Христов с 24 точки. Румен Василев вкара 23, 17 има Александър Илиев, а Мартин Георгиев добави 12.

За Черноморец Стоян Милчев се отчете с 27 точки. Димитър Найденов завърши с 16 точки и 10 борби, Станислав Вангелов отбеляза 15 точки, а Делян Колев има 11.