Балкан- 2 започна със загуба в ББЛ А група

12 Октомври 2020, 13:30
(0) (0)
Прочетена: 717 0

Отборът на Балкан - 2 започна със загуба участието си в А група - мъже на Българска баскетболна лига. В първия си двубой от регион "Запад" тимът, воден от Мирослав Ралчев, загуби с 57- 86 от опитния отбор на Енигма Фойерверк. В следващия кръг ботевградчани гостуват на шампион на ББЛ МИКС.

Мачът започна по-добре за Енигма, но Балкан се държеше близо намали изоставане на 4 точки след първия период. Силна втора четвърт обаче направи двуцифрена разликата в полза на съперника. Енигма направи серия 18-0, за да поведе с над 20 точки в края на първото полувреме. Малко след началото на второто нашите свалиха за кратко пасив на 6 точки при 37-43, но след това допуснаха нова серия 10-2 и разликата отново скочи. Последният период започна с нова силна серия от 15-2 за Енигма и разликата стигна 30, за да приключи интригата в мача.

Най-голямата разлика в мача беше в борбата под коша като съперникът овладя 22 борби повече от Балкан - 56 срещу 34.
Николай Иванов бе най-резултатен за Балкан и единствен с двуцифрен актив от 13 точки. Мариян Хубанов вкара 9, капитанът Маргарит Петров имаше 8, а с по 7 точки завършиха гардът Георги Маринов и Радослав Лазаров.

За Енигма Фойерверк по 27 точки имаха Христо Гатев и Иво Славчев като и двамата имаха дабъл-дабъл съответно с по 17 и 13 борби.