13 Март 2013, 11:00
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1474 0

Барселона доказа, че в отбора няма никаква криза, като разби с 4:0 Милан в реванш от осминафиналите в Шампионската лига и се класира на четвъртфиналите.

Каталунците станаха първият отбор в историята заличил пасив от 0:2 като гост в първата среща от елиминациите.

Лионел Меси отново беше звездата за своя тим като наниза първите два гола за победата. Той откри още в 5-ата минута с хубав удар в горния ъгъл. Барса беше като вихър в началото, но Милан удържа само с един допуснат гол.

Големият шанс на росонерите бе в 38-ата минута, когато Нианг беше сам срещу вратаря, но уцели гредата. В ответната атака Меси вкара за 2:0 и изравни резултата от двата мача. Аржентинецът вкара за 16-и път дубъл в турнира, нещо непостигнато от друг.

След паузата Давид Вия вкара третия гол с прецизен диагонален удар. В края Милан опита да натисне в търсене на гол, който да класира отбора. В добавеното време великолепна контра на Барса с три паса между Меси, Санчес и Жорди Алба завърши с гол на защитника за крайното 4:0.

Източник: dnes.bg