Берое е съперникът на Балкан на четвъртфиналите в НБЛ

18 Април 2021, 00:36
(0) (0)
Прочетена: 877 1

Берое ще бъде съперникът на Балкан в първия кръг на плейофите през сезон 2020/21. Това стана ясно, след като днес тимът на Любомир Минчев загуби от Рилски спортист, а Черноморец победи Спартак Плевен. Така старозагорският тим остана шести в класирането, бургазлии четвърти, а пети Академик Пловдив. Пловдивчани завършиха наравно с Берое с актив 11-13, но имат предимство в директните двубои.

В четвъртфиналите се играе до две победи от три мача. Датите за мачовете ще станат ясни в следващите дни заради искане за промяна от страна на Берое, който е участник във Файнъл 4 на Балканската лига от 27-29 април. Балкан е с домакинско предимство заради по-доброто класиране, което означава, че два от мачовете (при нужда от трети) ще са в Ботевград.

В двубоите между двата тима този сезон Балкан записа един успех и две поражения.