Берое губи в Самоков, Черно море порт Варна е съперникът на Балкан за плейофите

24 Април 2013, 20:53
(0) (0)
Прочетена: 1525 0

Черно море порт Варна е съперникът на Балкан за плейофите, които започват на 29 април. Това стана ясно след мача между отборите на Рилски спортист и Берое. В него отборът на Берое загуби с 99-95 (19-23; 26-17; 22-19; 32-36) и, както бе съобщено от екипа на Balkanec.bg, при загуба беройци няма как  да са съперник на Балкан за плейофите, след като стават седми във временното класиране.

Беройци започнаха страхотно мача със серия от 10-0 , но след това лека-полека Рилецо достигаха съперника си. След 10 минути игра резултатът бе 19-23 в полза на гостите от Стара Загора.

През втората четвърт домакините успяха да изравнят, а дори и на свой ред да поведат. До края на частта Берое не успя да изравни и след 20 минути игра пасивът им бе 5 точки за 45-40.

В третата част домакините поддържаха преднина от 5-6 точки и след много оспорвана четвърт те водеха с 8 точки за 67-59.

Последната четвърт започна с интрига и Берое успя да изравни 67-67 след много добри стрелби на Дафинов и Миленков, но това бе всичко,  след като отборът на Самоков не спря да бележи от далече и след 10 минути игра се поздравиха с победата.

Най - резултатен за домакините бе Тери Смит с неговите 23 точки. Анджело Калояро завърши с 21.

За Берое най-резултатен бе Бойко Миленков, който отбеляза 24 точки.

Източник: Венцислав Джундровски