Берое нанесе първа загуба на Балкан след 21 точки пасив

9 Ноември 2019, 19:47
(0) (0)
Прочетена: 2181 21

Берое нанесе първо поражение на Балкан в Националната баскетболна лига през този сезон. Тимът от Стара Загора записа пети пореден успех в шампионата, след като се наложи над своя съперник с 94:86 насред „Арена Ботевград“.

Домакините водеха почти през целия мач, на моменти и с 21 точки, но допуснаха обрат в самия край след много силна последна четвърт. Берое отбеляза 15 тройки в срещата срещу 11 за опонента си

Заради мускулно разтежение за гостите не игра Александър Янев, докато извън групата на съперника за пореден мач беше оставен Николай Вангелов.

След този двубой и двата отбора са с баланс 5-1. В следващия кръг в НБЛ Балкан гостува на Левски Лукойл, но преди това има визита на Енисей Красноярск в Русия от ФИБА Къп. За Берое предстои домакинство на Рилски спортист.

Домакините дръпнаха с няколко точки още в самото начало на срещата. Две минути преди края на частта те направиха серия от 9:0 и преди втория период вече водеха с двуцифрена разлика при 23:11. И двата тима вкарваха основно под коша, но Берое направи 12 пропуска от далечно разстояние само за първите десет минути.

Тройка на Алекс Симеонов в началото на втората четвърт увеличи преднината на неговия тим, но след 10 поредни точки гостите почти стопиха пасива си. Балкан обаче на свой ред отвърна със серия от 10:1 и отново направи аванса си двуцифрен. Подемът в играта на домакините продължи и след две поредни тройки на Димитър Димитров, те поведоха с най-голямата разлика до момента при 52:32. До края Берое върна два коша и на почивката изоставаше с 37:52.

Само три минути след началото на второто полувреме преднината на шампионите достигна 21 точки. Въпреки това, баскетболистите на Любомир Минчев не се отказаха. Те заиграха по-добре в защита, стрелбата им от тройката потръгна и преди заключителната четвърт върнаха интригата в срещата, намалявайки пасива си за 66:75.

Балкан правеше куп пропуски през последната част, натискът на Берое се засили и малко повече от две минути преди сирената пълният обрат бе факт при 85:82 в полза на гостите. До края тимът от Стара Загора удържа преднината си и спечели.

Над всички за победителите бе Иван Лилов с 25 точки, с 20 е Реджър Дауел. Остин Прайс отбеляза 17, а 11 има Деян Карамфилов.

За Балкан Димитър Димитров вкара 21 точки. С 12 е Михайло Секулович, а 10 има Станислав Цонков.