Берое пропиля 17 точки, но срази Балкан в Ботевград

11 Май 2019, 21:18
(0) (0)
Прочетена: 1417 8

Берое се доближи на победа от класиране на финал в Националната баскетболна лига. В изключително оспорван двубой тимът се наложи над Балкан със 101:96 в драматичен мач, изигран тази вечер в „Арена Ботевград и поведе с 2-1 в серията. Гостите пропиляха пасив от 17 точки, но измъкнаха успеха в заключителните секунди. За домакините отново не играха Крис Минков и Здравко Христов.

Четвъртият мач от серията е в понеделник, отново в Ботевград. Ако се стигне до пети двубой, той ще бъде в четвъртък в Стара Загора.

Преди началото на срещата баскетболистът на Балкан Микейл Хопкинс получи символичен плакет, след като бе избран за най-добро крило за изминалия сезон във ФИБА Къп.

Мачът започна кош за кош и с динамични отигравания от страна и на двата тима. Последваха обаче девет безответни точки в полза на гостите, които поведоха със 17:12. Димитър Димитров върна водачеството на своя тим за 20:19 при оставащи близо две минути. Две поредни тройки на Тихомир Желев обаче отново изведоха Берое напред при 28:25 след първата част.

Мерникът на Балкан от тройката продължи да изневерява и в началото на втория период. Берое се възползва и започна да трупа разлика, която преди почивката стана двуцифрена за първи път в срещата – 58:47. Основен проблем за защитата на домакините отново бе Конър Франкамп, който само за тази част вкара 11 от общо 16-те си точки до момента.

Подемът в играта на гостите продължи и след паузата. Те започнаха много силно второто полувреме и само за няколко минути поведоха със 17 точки – 69:52. Балкан обаче отвърна със серия от 11:3 и стопи част от разликата. Последваха оспорвани минути, а преди заключителната четвърт Берое водеше със 79:71.

Тройка на Мулчалич и два поредни коша на Браун в началото на последната част доближиха домакините само на точка от своя съперник, а малко след това те стигнаха и до равенство - 81:81. Седем минути преди края обаче вицешампионите останаха без един от най-добрите си играчи - Микейл Хопкинс, който напусна срещата за пет лични нарушения. Балкан пропусна няколко възможности да поведе, преди обратът да стане факт след тройка на Брандън Браун за 89:88 при оставащи две минути и половина. За пет фаула обаче напусна и Алекс Гаврилович. Берое отново излезе напред след девет поредни точки половин минута преди сирената, което окончателно сложи точка на спора за радост на шумната си агитка в залата.

За Берое Конър Франкамп бе над всички с 24 точки. Николай Стоянов вкара 16.

Брандън Браун бе най-резултатен за домакините с 25 точки и 11 асистенции. Микейл Хопкинс добави 20 точки и 8 борби.