Без изненади в Правец, 11-та победа за Левски Лукойл

9 Февруари 2018, 20:40
(0) (0)
Прочетена: 1998 14

Левски Лукойл записа очакван успех с 96-70 при гостуването си на Академик в Правец в заключителен мач от второто завъртане за двата отбора.

За Левски това бе 11-та победа, докато Академик приключва с 8 победи и 8 поражения врътката.

Левски Лукойл излезе решен рано да си осигури спокойствие и за две минути направи серия от 16-0, а още преди средата на частта бяха нанизали и пет тройки. Николай Стоянов нямаше пропуск през първата четвърт за гостите, но Академик също показа проблясъци и успя да направи няколко хубави и резултатни атаки, за да скъси изоставането си от 17 до 11.

Добра защита и поредни кошове на Костадин Лазаров и Лъчезар Димитров намалиха само до 4 пасива на Академик на старта на втората част.

На далеч по-опитния и класен тим на Левски Лукойл обаче не му трябваше много време да си върне преимуществото, с няколко спрени атаки на съперника и тотална доминация в подкошието.

В крайна сметка на почивката "сините" вече имаха най-големия си аванс до момента - 18 точки, при 32-50.

За първи път разликата стана 20 точки веднага след подновяването на играта, а до края на третата четвърт се поддържаше 23-26.

В последната част всичко бе ясно и мачът се доиграваше, като в средата ѝ имаше и разлика от 30 точки.

Николай Стоянов и Джъстин Нокс отбелязаха по 14 за Левски Лукойл, а професорски трипъл-дабъл регистрира Кийт Клантън - 11 точки, 13 борби и 10 асистенции. Още четирима играчи на гостите се записаха с двуцифрен актив.

Най-резултатен за Академик бе Лъчезар Димитров със 16 точки, 15 добави Костадин Лазаров.