Петък, 19 Април 2024, 02:43

Без победител в регионалното дерби между "Чавдар" (Етрополе) и "Балкан 1929" (Ботевград)

29 Август 2020, 20:26
(1) (0)
Прочетена: 2493 15

Дългоочакваното регионално дерби между отборите на "Чавдар" (Етрополе) и "Балкан 1929" завърши без победител, при резултат 1:1. Двете страни се срещнаха на стадион "Чавдар" в Етрополе в сблъсък от 4-ия кръг на Югозападна Трета лига днес (29 август). Срещата до голяма степен отговори на очакванията и предложи експлозивен и динамичен футбол, придружен с висок заряд. И двете попадения паднаха през второто полувреме, въпреки че през първите 45 минути съперниците имаха достатъчно положения, чрез които да отбележат.

Двубоят започна доста по-добре за състава на домакините. Етрополци демонстрираха самочувствие подкрепено с агресивен подход и контролираха събитията на терена в дебютните минути. Това на свой ред доведе и до няколко опасни положения пред вратата на балканци. При първото такова "Чавдар" стигна до гол, но в последствие бе отменен заради засада. Малко по-късно натискът на домакините доведе до нова опасна ситуация, когато с чудесна проява блесна вратарят на "Балкан 1929" Калин Дончев. Младият страж демонстрира чудесен рефлекс и отрази изстрел от непосредствена близост, запазвайки мрежата си суха. В хода на мача отборът на "Балкан 1929" си стъпи на краката и започна да действа по-уверено. Гостите организираха няколко добри атаки на свой ред, но до гол във вратата на съперника не се стигна и отборите се разделиха на почивката при нулево равенство.

След подновяването на играта съперничеството на терена продължи да бъде ожесточено. Двата тима се впуснаха в битка за надмощие. Драмата се разрази вече в заключителните минути от мача. Домакините от "Чавдар" поведоха в резултата в 60-ата минута, след като в голмайстор за тима се превърна Цветелин Цаковски, бивш футболист на "Балкан 1929". До края на срещата "червените" опитаха да удържат аванса си и да си тръгнат с 3-те точки. Отборът на "Балкан 1929" обаче се "прероди" и в 87-ата минута с късно попадение на Петър Василев изравни резултата. Голът падна след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Димитър Руйчев, който затрудни отбраната на етрополци. На правилното място се оказа снажният защитник Петър Василев, който успя да оплете топката в мрежата и на практика спаси отбора си от загуба. Краен резултат - 1:1.

В следващия 5-и кръг на Югозападна Трета лига, "Балкан 1929" приема у дома "Пирин" (Гоце Делчев), а "Чавдар" (Етрополе) гостува на "Вихрен" (Сандански).

Ключови думи: Чавдар Етрополе , ФК Балкан 1929