Безличен Балкан отнесе тежко поражение от Берое в Стара Загора

11 Април 2018, 20:40
(0) (0)
Прочетена: 1626 22

Балкан претърпя тежка загуба при визитата си на Берое с 66-91. Баскетболистите на Небойша Видич не успяха да покажат истинското си лице и съвсем закономерно бяха победени от укриления тим на Берое, който изнесе много силен мач. Христо Захариев отново не взе участие в срещата за "зелените", докато Тодор Тодоров пропусна двубоя за старозагорци.

След много оспорвана първа четвърт, гарнирана с редица пропуски и грешки и за двата отбора, домакините водеха в резултата с 21-16. През втората част тимът на Берое тотално надигра Балкан, който не успя да отбележи нито веднъж от тройката и в комбинация със слаба игра в защита разликата се повиши до 18 точки за старозагорци на почивката.

След подновяването на играта "зелените" показаха подобрение в стрелбата си за 3 точки, но слабото представяне в отбрана продължи. Въпреки че Балкан започна по-добре третата четвърт и разликата бе намалена до 9 точки, серия от 13-0 за Берое охлади ентусиазма на балканци, а разликата стана недостижима за баскетболистите на Небойша Видич. Домакините продължиха да доминират и през последните 10 минути и  така съвсем закономерно нанесоха тежко поражение на Балкан.

Най-резултатен за победителите бе Александър Янев с 22 точки. По 19 точки отбелязаха Дариус Гарет и Тихомир Желев, като американецът овладя и 17 борби. Филип Виденов вкара 12 точки, а 11 има Аджеи Бару.

За Балкан Игор Кесар завърши с 21 точки. С дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби е ДиВон Уошингтън. Павел Иванов добави 11 точки, а с 10 се отчете Джордан Калахан.

Следващият кръг отборът на Балкан гостува на Ямбол. Двубоят е на 18 април от 18:00ч. в зала "Диана" в Ямбол.