БК "Балкан" е на финал в НБЛ

16 Май 2019, 20:51
(3) (0)
Прочетена: 3023 5

Балкан се класира за финал за втора поредна година! Отборът на Небойша Видич надигра Берое с 81-65 в петия мач, след като водеше почти през целия мач и взе серията в Стара Загора с 3-2.

Съперник на Балкан във финала отново ще бъде Левски Лукойл, а мачовете започват на 21 май в София.

Мачът започна много оспорвано като никой не успяваше да се откъсне напред в първите минути. В средата на периода след две поредни тройки Балкан поведе с 15-9, но след това допусна серия 9-0 на съперника. Нашите допуснаха много слабости под коша и след първия период домакините бяха напред с една точка при 18-17. Минути след началото на втората част ботевградчани си върнаха предимството и поведоха за първи път със 7 при 27-20. Постепенно домакините се върнаха в мача, но силни минути в защита и нападение на Балкан в края им върнаха предимството, което стигна 8 точки 20 секунди преди края на почивката. Тройка на Тихомир Желев свали разликата на 5 точки на почивката, след като Балкан не успя да реализира в ответната атака.

Балкан започна много силно второто полувреме със серия 15-5 и  поведе на няколко пъти с двуцифрена разлика. Берое допусна няколко грешки, а гостите ги наказаха с бързи атаки, за да поведат с 15 точки четири минути след начало на третата част при 53-38. Тре Когинс и Янев свалиха разлика до 5 при 50-55 две минути  преди края на третата, но Балкан увеличи отново на 9 след третия период. Дълго време в последната част Балкан водеше с двуцифрена разлика като Берое свали на няколко пъти под 10, но не успя да свали разликата. Две тройки на Мирко и Брендън качиха разликата над 15 точки по-малко от две минути преди края и Балкан спечели мача.

Микейл Хопкинс бе най-полезен за успеха с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, а 15 отбеляза Митко Димитров. Брендън Браун реализира 11.