БК Правец с победа над Енигма Фойерверк с резултат 73:58

6 Март 2021, 21:06
(2) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 891 2

БК Правец се наложи над Енигма Фойерверк със 73:58, като тук решаваща бе третата част.

Двубоят стартира много оспорвано, а след първата четвърт баскетболистите на Георги Давидов бяха напред с 15:13. Гостите стигнаха до обрат в началото на втория период. На няколко пъти те повеждаха с 6 точки, но на почивката преднината им бе само 1 – 32:31.

Правец започна второто полувреме със серия от 10:0 и за първи път в мача разликата стана двуцифрена, а преди решителната четвърт резултатът бе 56:42 в негова полза. В оставащото време авансът на гостите достигна 22 точки, като до края те нямаха проблем да задържат водачеството си и да спечелят.

Николай Иванов бе най-резултатен за успеха с 24 точки. Павлин Ганчев завърши с 16 точки и 17 борби, а 15 точки и 7 борби има Тодор Колев.