Ботевградчанинът Огнян Мирчев с два медала от Световната Купа Austrian Classics

25 Април 2017, 14:05
(6) (0)
Прочетена: 4150 5

Ботевградчанинът Огнян Мирчев завоюва един златен и един сребърен медал от престижния турнир по кикбокс от Световната Купа Austrian Classics, който се проведе в Инсбрук, Австрия.
Огнян бе част от националния отбор на България по кикбокс. Той взе участие в двата стила в неговата категория до 63,5кг  – К-1 и фул контакт. Ботевградчанинът и неговият треньор Никола Николов спечелиха златото в стил фул контакт, на финала Огнян победи представител на Словакия в първият рунд. Малко не достигна на Огнян да спечели и златния медал в стил К-1 след много оспорван финал срещу Финландия и остана със сребро.

Турнирът се провежда ежегодно, като тази година отбележи неговото 20-то издание с повече от 1000 участника от цял свят.

Огнян продължава с активната  подготовка за предстоящите състезания като другия месец го очаква още една световна купа, част от световните кикбокс серии, която ще се проведе в Будапеща от 18 до 21 май.
Състезателят и треньорът му изказват специални благодарности на Тattoo Dimitar Dimitrov.