24 Май 2012, 08:35
(0) (0)
Етрополе - Новини
Прочетена: 2285 0

В последния мач за сезон 2011/2012г. в западната „Б” ПФГ, Чавдар Етрополе победи с 2:0 гостуващия Септември Симитли, като двубоят бе от пряко значение за петото място в крайното класиране. С много воля , хъс и освободени психически, етрополци постигнаха победата си, независимо от непрестанния дъжд, а двете попадения дойдоха в последните минути на срещата. Гостите имаха шанс да открият резултата още в 15-та мин., но голмайсторът Атанас Николов би високо над вратата на Марин Орлинов. До края на тази първа част на три пъти и домакините можеха да ликуват, но „таранът” Йордан Етов не успя да отправи точно завършващия удар във вратата на Симитли. През втората част домакините владееха изцяло положението ,но пропуски на Вълчев в 49-та мин. и Диего Фераресо в 71-та мин. ги лишиха от откриване на резултата. В 57-та мин. Петър Пенчев пусна в игра скрития си кос, капитана Ивайло Чочев, който зарадва своите съотборници в 82-та мин., след изпълнение на неговия специалитет - гол след пряк свободен удар от 30 м. Три минути преди последния съдийски сигнал на Мартин Богдев от Бургас  домакините направиха тройна комбинация като за учебник -  Диего подаде на Иванов, а той на Вълчев, който от въздуха с перфектен удар вкара втори гол и с това оформи крайния резултат. С постигната четвърта поредна победа отборът на Чавдар Етрополе завърши на пето място в крайното класиране. На това „стъпало”съставът бе и в предходния сезон, но от дванадесет отбора, като тогава наставник бе настоящият такъв на Монтана - Атанас Атанасов.