8 Октомври 2012, 13:51
(0) (0)
Прочетена: 3816 0

Етрополци са  без загуба в пет мача и вече са на четвърто място
В среща от 7-ия кръг на първенството в единната ”Б” ПФГ група, Чавдар победи с 3:1 запътилия се към аматьорите Сливен. Още в 16-та мин. Йордан Етов можеше да отбележи, но  топката  профуча покрай десния страничен стълб на врата на гостите. Четири минути по-късно защитникът- Стилиян Николов натресе с глава напречната греда. Все пак в 22- та мин. резултата бе открит, когато Иван Иванов  центрира прострелно в наказателното поле, след което Йордан Етов насочи топката в мрежата на капитана на Сливен - Евгени Караманов. В последната секунда на първото полувреме Раиф Мурадов можеше да удвои ,но стреля покрай десния противников стълб. През втората част домакините продължиха да” мачкат” своите съперници и в 64-та мин., Ивайло Чочев отбеляза  редовния си гол, който е шести негов в първенството, с което е едноличен водач в листата на голмайсторите. В 82 –та мин.,току-що влезлият защитник на  Етрополе-Денис Пидев направи невероятна грешка . Той подаде топката на откъсналия се Хюсейн Филипов и футболистът на Сливен с лек удар намали резултата , с което накара своите съотборници да си повярват, че могат да вземат точка при това гостуване. Крайното 3:1 оформи Ерик Почански ,който в добавеното от съдията- Димитър Желязков време, се отскубна от защитата и излъга вратаря Караманов. Така ,Чавдар продължи блестящото си представяне и с актив от 13т. се изскачи на 4-то място. Лидер е Спартак Пл. с 19т. ,като в този кръг плевенчани биха с 2:1 у дома Видима Раковски /Севлиево/, Светкавица взе дербито срещу Спартак Варна с 2:0 и е на второ място с 16т., а варненските „орли” са трети с 14т.
Съставът на Чавдар в тази среща: Дончо Николов, Иванов, Стилян Николов, Вълчев, Димитров, Григоров, Чочев/к/, Стоилков, Почански, Мурадов, Етов. По - късно в игра влязоха: Илиев, Пидев и Василев.