Чавдар успя да спечели домакинския си мач срещу Пирин 1941 Разлог

7 Ноември 2019, 21:23
(0) (0)
Прочетена: 1676 6

Отборът на Чавдар Етрополе успя да спечели домакинството си срещу тима на Пирин 1941 Разлог с 2:1 в мач от XIII-ти кръг на първенството в Югозападната трета лига, който се игра вчера /6 ноември/ от 14.00ч. на ст. "Чавдар". Като цяло футболната битка между двата отбора не предложи кой знае колко стойностен мач, но победата за домакините се оказа доста важна и им даде възможност да се измъкнат от зоната на отборите в дъното на таблицата за сега. Това е трета победа за Чавдар от изиграни 13 срещи. През всичките 90 минути силите бяха изравнени с изключение на последните 15 минути, когато се стигна и до голови положения.
Първото полувреме премина в размяна на атаки, които не застрашаваха сериозно двамата вратари и играта се водеше спокойно и без напрежение. На няколко пъти имаше спиране за извършени нарушения, но без проявата на грубости. В определени ситуации съперниците имаха своите шансове, но в крайна сметка почивката дойде при 0:0.
С подновяването на играта през второто полувреме се вдигна темпото на игра и се получиха и по-интересни положения. С напредването на срещата се стигна до 76-ата мин., когато точен за Чавдар се оказа Цветелин Цаковски, а това повиши и напрежението и желанието за по-съществена изява на футболистите. Малко преди края на редовното време гостите отбелязаха изравнителен гол и когато всички очакваха последния съдийски сигнал бе отсъдена дузпа за Чавдар, която успешно реализира Ивайло Стоянов в 90-ата минута.
В събота /9 ноември/ отборът на Етрополе ще гостува на Перун 1978 Кресна.