27 Октомври 2011, 09:52
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1525 0

Челси продължава напред в турнира "Карлинг Къп", след като измъкна изключително драматична победа като гост на Евертън с 2:1. "Сините" отново играха дълго с човек по-малко, но все пак успяха да се доберат до победата с гол на Стъридж в 116-та минута.

Двубоят започна малко мудно, но после темпото рязко се вдигна. Анелка изпусна дузпа през първото полувреме, но Калу успя да открие резултата. През втората част Рос Търнбул получи червен картон и сътвори дузпа за Евъртън, която обаче Петър Чех успя да спаси.

Все пак с човек повече "карамелите" достигнаха до изравнителен гол преди края на второто полувреме, а с малко повече късмет можеха и да победят.

В продълженията Челси бе по-разумният тим, а Дренте си изпроси глупав втори жълт картон и остави и своя отбор с десет души на терена.

Тогава момчетата на Андре Вияш-Бояш съумяха да натиснат и вкараха четири минути пред края, за да приключат всичко без дузпи.

Източник: dnes.bg