Черно море игра срещу Лукойл като с равен, но се пречупи в края

12 Февруари 2012, 14:27
(0) (0)
Прочетена: 2321 0

Лукойл Академик победи Евроинс Черно море с 96-89 като домакин в среща от 18-ия кръг на НБЛ. „Моряците” играха като равен с равен през първите три части на мача, но в края му шампионът, за когото в игра влязоха само 7 баскетболисти, показа класа и взе своето. Това бе и своеобразна подгрявка за предстоящите мачове за Купа България. В четвъртфиналите Лукойл ще срещне Спартак Плевен, а варненци – домакина Рилски спортист. „Студентите” продължават да са еднолично на първо място в класирането на първенството със 17 победи и загуба, а Черно море е на пето с по 9 победи и загуби.

Срещата започна страхотно за гостите от Варна, които нанизаха 6 безответни точки. Те запазиха водачеството през следващите няколко минути, а след поредица от смени на водачеството до края на първата част те все още бяха напред в резултата, макар и само с 2 точки – 19-17. В началото на следващата четвърт Лукойл поведе и запази минимален аванс, а в последните минути до почивката разликата стана 8 точки – 46-38.

В първите минути на второто полувреме „моряците” бързо намалиха дефицита си само до 3 точки и отново дишаха във врата на съперника, а след стабилна игра в средата на третата четвърт те успяха да изравнят при 63-63. След 30 минути игра пък разликата бе 4 точки в полза на Лукойл – 69-65. „Студентите” започнаха последната десетка много силно и бързо се откъснаха с 12 точки напред. Гостите обаче успяха да стопят разликата до 4 при оставащи 4 минути. До края обаче Лукойл отново се откъсна и не даде шанс за обрат на младия си съперник.

Само седем баскетболисти влязоха в ротацията на победителите, а с дабъл дабъл от 21 точки и 11 борби се отчете Бруно Шундов. Дамян Стояновски се включи с 18 точки (4/5 от тройката), а с 16 завърши Павел Маринов.

За варненци Александър Янев наниза 25 точки и овладя 6 борби. Георги Давидов се включи с 18 плюс 5, а 13 точки регистрира Тихомир Желев.