Черно море Порт Варна прекъсна победната серия на Балкан

10 Януари 2014, 20:02
(0) (0)
Прочетена: 1685 2

След силна серия от 8:0 за „Балкан” в началото на срещата започна един малък кошмар. В продължение на повече от три минути нашите момчета не отбелязаха кош и домакините от „Черно море Порт Варна” се върнаха в мача. Така първият период завърши при резултат 22:11 за домакините от Варна.

Втората четвърт започна с „тройка” на Станимир Маринов и надежда за „Балкан”. Но домакините не допуснаха изненади. Треньорът на нашите вкара в игра и новото попълнение Лоугън Стъц, който не успя да се впише успешно през първите две четвъртини на мача.
Първото полувреме завърши при резултат 38:26 за „Черно Море порт Варна”.

Второто полувреме бе разделено между двата отбора. Третата четвърт бе най-силната за „Балкан”.
За съжаление нашите баскетболисти не съумяха да наложат своя стил на игра и загубиха с 80:63 (22:11, 16:15, 20:26, 22:11). Това бе първата  загуба на „зелените” като гости.

Петима състезатели на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, като по 15 вкараха Николай Стоянов и Александър Андреевич. Дабъл дабъл пък направи Милян Пупович след 14 точки и 12 борби.

За гостите с по 15 точки завършиха Петер Седмак и Ноа Далман, като те имаха съответно по 9 и 7 борби.