Черноморец наказа Балкан на старта

15 Октомври 2011, 19:50
(0) (0)
Прочетена: 2162 2

Отборът на Черноморец (Бургас) записа победа на старта на сезон 2011/12 в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи гостуването си на Балкан (Ботевград) с 87:79. Най-полезен за „Акулите” беше новото попълнение Деян Дунович, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 11 борби, Константин Коев и Кирил Павловски добавиха по 18, а капитанът на тима Димитър Рошманов се отличи със 17 точки.

Любомир Лилов завърши с „дабъл-дабъл” – 23 точки и 10 борби, а Станимир Маринов и Димитър Филипов приключиха съответно с по 19 и 13 точки.

Срещата започна по-добре за домакините от Ботевград, които успяха бързо да отворят преднина от осем точки – 16:8. Наставникът на Черноморец Дечо Коешинов реагра, като пусна в игра капитана на тима Димитър Рошманов, което раздвижи играта на гостите и разликата е стопена 14:16. В оставащите две минути до края на частта играта бе равностойна, но в самия край Лилов наниза тройка и осигури аванс от 22:18 в полза на Балкан.

През по-голямата част от вторите десет минути играта вървеше кош за кош, като и двата отбора демонстрираха по-голяма концентрация в нападение и логично разликата от две точки в полза на домакините се запази. Все пак, 30 секунди преди края на първото полувреме бургазлии съумяха да изравнят след точна стрелба на Кирил Павловски, но играчите на Балкан отговориха с успешна атака чрез Станимир Маринов за 40:38 след първите 20 минути.

След почивката играта продължи да бъде изключително равностойна, но „Акулите” все пак имаха повече късмет и успяха да скъсят изоставането си само на една точка – 54:55 след 30 минути игра. Възпитаниците на Дечо Коешинов си гарантираха успеха в двубоя в заключителната четвърт, когато се възползваха максимално от всяка грешка на съперника и това им позволи да отворят преднина от 7-8 точки, която се запази до последния съдийски сигнал – 87:79.

Източник: sportal.bg

Ключови думи: Балкан