Черноморец шокира Балкан в Ботевград - (снимки)

17 Ноември 2012, 19:38
(0) (0)
Прочетена: 4055 13

Бургазлии дебнаха съперника си цял мач и се възползваха от възможностите си в края

Черноморец записа изключително ценна победа над Балкан с 84-82 на чужда територия. Бургазлии изиграха много силен мач срещу един от фаворитите в първенството и го победиха в собствената му зала "Балкан", след като цял мач го следваха плътно и в края обърнаха резултата. С този успех „акулите” вече имат общо 3 и изпревариха днешния си съперник в класирането, тъй като той е с актив 2-3.

През цялото първо полувреме разликата не стана по-голяма от 4-5 точки, а на почивката домакините водеха с 41-39. Темпото се запази през цялата трета четвърт, а гостите държаха съперника си под постоянно напрежение. Балкан бе напред до три минути преди края, когато резултатът бе изравнен при 70-70 и всичко започна отначало. Отборите си размениха по 4 точки за 74-74, а Петър Ракович и Кирил Райков дадоха аванс от 4 на Черноморец. Иван Лилов върна тройка, но в последната минута той и Станимир Маринов изпуснаха два пъти отвъд дъгата, а гостите реализираха четири наказателни удара и подпечатаха успеха си.

Най-резултатни за победителите с по 22 точки бяха Богдан Боев и Джеймс Тайлър, който хвана и 20 борби за дабъл дабъл. Кирил Райков пък добави 18 точки и 6 асистенции.

За Балкан Иван Лилов завърши с 18 точки, 6 асистенции и 4 борби, с 13 плюс 6 овладени топки се отчете Урош Петрович, а 10 и 9 борби записа Атила Сантош.

В следващия кръг Балкан гостува на Берое.

Ключови думи: Балкан