Петък, 26 Април 2024, 00:01

Четири златни и два сребърни медали за състезателите на Таек-кион от републикански турнир за деца

9 Октомври 2018, 09:34
(0) (0)
Прочетена: 1631 5

На 6 октомври в гр.Плевен, спортна зала Спартак, се проведе третия републикански турнир за деца по Таекуон-до Ай Ти Еф. Организатор и домакин на спортното събитие е клуб "Атила" с треньор Даниел Цаков .

В турнира участваха над 200 състезатели от 12 клуба от цялата страна. Срещите се проведоха в дисциплината спаринг в три възрастови групи – 8-9 години, 10-11 години и 12-13 години.

Председателят на Общинския съвет в Плевен Мартин Митев, под чиито патронаж се проведе събитието, откри турнира с думите, че това е „една от традиционните и успешни спортни прояви в Плевен".

На откриването присъстваха още Йордан Грижов – зам.-председател на Постоянната комисията по спорт и туризъм към Общински съвет – Плевен, зам.-кметът на Община Плевен Иван Кюлджийски, Атанас Кършев – експерт на Министерството на младежта и спорта за областите Плевен и Ловеч.

Клуб Таек-кион взе участие със 6 състезатели, които спечелиха 4 златни и 2 сребърни медала. В крайното класиране заеха комплексно второто място при децата.