Дъжд от голове в днешната контрола между ФК Правец и СК Ракитин (Трудовец)

3 Септември 2017, 18:45
(0) (0)
Прочетена: 3814 21

Днес се изигра приятелска среща между отборите на ФК Правец и новофсормираният отбор на Ракитин (Трудовец). Началото на мача бе дадено в 10:00 часа, а двата отбора спретнаха добра футболна битка, изпълнена с много емоции.Срещата завърши 4:3 в полза на правчани.

В самото начало на мача, играта бе спокойна и дори скучна за малцината зрители, които присъстваха на стадиона.Първото добро положение се откри в 15-ата минута, когато Мартин Методиев от отбора на Правец се оказа очи в очи с вратаря на гостите, но той спаси. Домакините контролираха темпото на играта, докато гостите бяха дълбоко прибрани в своята половина. В 30-ата минута за пореден път защитата на трудовчани позволи на бързоногия нападател Мартин Методиев да стреля към вратата. Този път топката се оплете в мрежата и така резултатът бе открит- 1:0 в полза на Правец.

Отборът на Ракитин не се предаде и още при първата си възможност, се възползва по блестящ начин. След центриране от корнер и неразбории в наказателното поле на правчани, резултатът бе изравнен няколко минути по-късно - 1:1.

Домакините не допуснаха това да смекчи желанието им за победа и върнаха аванса си чрез Георги Милчев малко преди края на полувремето.Така на почивката двата отбора завършиха при резултат 2:1 в полза на Правец.

Второто полувреме започна на бързи обороти. Положенията се редуваха и пред двете врати. На няколко пъти футболистите на Правец излизаха на удобни позиции, но само липсата на прецизност в завършващия удар запазваше интригата в двубоя.В 70-ата минута Петър Борисов от отбора на Ракитин успя да изравни за втори път резултата, вкарвайки кълбото чрез хубав удар в долния ляв ъгъл на вратата- 2:2.

Последните 20 минути бяха кулминацията в двубоя. В 75-ата минута отборът на Правец получи правото да изпълни дузпа, която обаче бе пропусната от Георги Милчев. След страхотен рейд 2 минути по късно, Тонислав Петков успя за втори път да даде аванс на правчани-3:2.

Ракитин отново не се предаде и в 83-ата Димитър Харалампиев вкара красив гол и няколко минути преди края резултата отново бе равен-3:3.
Двата отбора поизчрерпаха силите си, но в крайна сметка второ попадение на Тонислав Петков в самия край на мача оформи и крайния резултат 4:3. в полза на Правец.

Припомняме, че стартът на сезона за отбора на Правец е на 10-ти Септември (Неделя), когато правчани гостуват на Левски 1923 (Елин Пелин) от 17ч.

В първата официална среща отборът на "Ракитин" ще бъде гост на Бенковски Костенец на 09.09 (събота) от 17:00ч.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец