Деца на "Чавдар" впечатлиха с играта си в драматичен мач с 6 гола

31 Март 2014, 09:59
(0) (0)
Прочетена: 1886 4

На 30 март се проведе поредния кръг от ОФГ за деца. Въпреки че тази футболна формация на „Чавдар” претърпя известни промени, тя се представи отлично в първия си мач срещу връстниците си от „Балкан” Ботевград, побеждавайки ги с 4:2. В първото си домакинство за 2014 година възпитаниците на Тодор Василев посрещнаха първенеца в групата „Ботев” Ихтиман. Мачът започна на високо темпо, като етрополци повече разиграваха и задържаха топката. Футболистите на „Ботев” надделяваха физически над връстниците си от „Чавдар”, но въпреки това добрата игра на домакините даде резултат и те откриха резултата чрез гол на Васил Борисов в 12-тата минута. Децата от Ихтиман не се повлияха от ранното попадение и бързо изравниха играта. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, като преобладаваха здравите единоборства в средата на терена. За съжаление на етрополци в последната минута на първото полувреме след неразбирателство в защитата се стигна до изравняване на резултата с гол на Асен Симеонов. Въпреки отличната намеса на вратаря Симеон Тасев, защитниците проспаха положението и се стигна до гол. Така завърши първото полувреме. През втората част футболистите на „Чавдар” излязоха на терена далеч по-мотивирани. След многоходова комбинация между Марин Петков и Пепи Стефанов, последният отбеляза гол и отново даде преднина на своя отбор – 2:1. Чавдарци заиграха още по-агресивно и отбелязаха трети гол, след като Васил Борисов записа втори гол в сметката си – 3:1. Въпреки непрестанните наставления от страна на треньора Тодор Василев, футболистите на „Чавдар” сметнаха, че мачът се доиграва и победата им е сигурна. Точно това им донесе много главоболия. Десет минути преди края децата от Етрополе допуснаха футболист на „Ботев” да направи скоростен пробив, след което да бъде повален от защитника Владимир Христов в наказателното поле. Съдията непоколебимо посочи бялата точка, и отново Асен Симеонов превърна дузпата в гол за своя отбор – 3:2. Върнатото попадение даде крила на ихтиманци и те повярваха, че имат сили за нещо повече. В заключителните минути футболистите на „Ботев” щурмуваха противниковата врата с всички сили. Отбраната на „Чавдар” успя да устои на натиска, когато оставаха едва 2 минути до края. След корнер и разбъркване в наказателното поле най-съобразителен се оказа тарана на „Ботев” Бойко Симеонов, който реализира ценното попадение за 3:3. Последва и последния съдийски сигнал. Въпреки голямото разочарование за изпуснатата победа, футболистите на „Чавдар” изиграха един добър мач и показаха, че добрият старт в първенството не е случаен.