31 Август 2015, 12:05
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 1963 0

Ботев разби със 7:0 Кариана Ерден и се върна на върха на северозападната „В” АФГ след изиграването на срещите от 3-ия кръг. Врачани имат пълен актив от 9 точки и голова разлика от 16:0. Интрига в домакинството на „Кариана” имаше до 9-та мин., когато вратарят на гостите Петър Петров спъна излезлия сам срещу него Радослав Анев, а главният рефер Никола Петров от Ловеч даде дузпа и показа червен картон на стража. Наложи се в игра да влиза Лени Петров, но той беше безпомощен при удара от бялата точка на Ангел Русев за 1:0. В 20-та мин. Милен Василев направи вратаря на гостите за смях, защото му вкара гол с шут от 40 метра. В 25-та мин. отново Василев се разходи по левия фланг и центрира балонно, а с летящ плонж Ангел Русев забоде топката за 3:0. Секунди преди края на полувремето свогенецът Деян Борисов се разписа сред голмайсторите с точен удар до дясната греда. След почивката играта на „котка и мишка продължи”, като домакините вкараха още 3 безответни гола, с което направиха на кайма гостите от Ерден /чийто спонсор е колбасарска фирма/. Милен Василев прехвърли вратаря на „Кариана” за 5:0 в 70-та мин. Малко по-късно Цветан Версанов с топовен шут под гредата записа шестия гол на сметката на гостите, а в 85-та мин. и Валдемар Стоянов вкара гол, с което направи поражението на гостите унизително.