Дортмунд не удържа нова победа срещу Реал

7 Ноември 2012, 11:31
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1537 0

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд завършиха 2:2 в двубой от група "D" на Шампионската лига, който се игра на стадион "Сантяго Бернабеу".

В битката между първенците на Испания и Германия гостите поведоха чрез Марко Ройс в средата на първата част. Не след дълго домакините изравниха след точния удар с глава на Пепе.

Точно когато изглеждаше, че двата тима ще се оттеглят на заслужена почивка при равен резултат, Гьотце се възползва от паса на Гроскройц и матира Касияс с много технично отиграване с левия крак.

В 89-тата минута Месут Йозил изравни резултата след чудесно изпълнен пряк свободен удар. Така домакините стигнаха до заслужено равенство, след като напълно надиграха гостите през второто полувреме, в което Борусия отправи само два удара, при това - неточни.

След стратегическото реми Дортмунд запази първото място в групата с актив от 8 точки, докато Реал Мадрид има 7 точки на сметката си. Трети остава Аякс с четири точки, а Манчестър Сити има едва две, заемайки последната позиция.

Източник: dnes.bg