Драма на "Олд Трафорд"! Юнайтед - Базел 3:3

27 Септември 2011, 22:57
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1337 0

Манчестър Юнайтед и Базел изиграха уникален мач, който в крайна сметка завърши без победител - 3:3.Преди почивката домакините поведоха с 2:0 след голове на Дани Уелбек, но през втората част чрез Фабиан и Александър Фрай швейцарците осъществиха пълен обрат - 2:3. Все пак последната дума бе за Юнайтед и в последната 90-та минута Ашли Йънг вкара за крайното 3:3.

Българинът Димитър Бербатов се появи на терена 8 минути преди края на срещата и се отчете с два пропуска. Така след два изиграни кръга Юнайтед продължава да няма победа в Група „С" на Шампионската лига (след 1:1 с Бенфика преди две седмици).

Двубоят на „Олд Трафорд" започна изключително интересно и малко очаквано. Странно или не, първите две, при това чисти голови положения, се откриха пред гостите от Базел, но Фабиан Фрай и Зуа не успяха да се възползват от шансовете си. И както обикновено се случва, когато не вкараш ти вкарват. Доказаха го шампионите на Англия, които в рамките само на 60 секунди нанизаха две попадения чрез Даниел Уелбек. И в двата случая тъмнокожият нападател бе намиран непокрит в полето от опитния Райън Гигс.

До края на първата част играта продължи да бъде отворена и динамична, като чрез Антонио Валенсия домакините можеха да стигнат до трети гол, но стражът на гостите Зомер се намеси страхотно.

Ако началото на първата част бе меко казано изненадващо, то какво да кажем за втората?!! Фабиан Фрай отново се озова на стрелкова позиция, но и този път не успя да преодолее Де Хеа. В 58-ата минута обаче младият нападател най-после сполучи и с хубав удар от 10 метра разпечата вратата на домакините.

В ответната атака главният съдия Талявенто от Италия удари едно рамо на домакините, след като подмина с лекота много грубо нарушение на Фърдинанд, който събори на земята откъсващия се сам срещу вратаря Александър Фрай. Правдата обаче възтържествува секунди по-късно, когато Фабиан Фрай намери съименника си Александър в полето и последният хладнокръвно с глава вкара за 2:2. Какъв мач на „Олд Трафорд"!

Шоуто продължи и в 76-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, която оипитният Алекс Фрай хладнокръвно реализира в гол - 2:3. Сър Алекс Фъргюсън реагира и пусна в игра Митко Бербатов, който в последните 8 минути трябваше да помогне на тима си поне да не загуби двубоя. В последната минута от редовното време натискът на Юнайтед даде резултат и Ашли Йънг изравни резултата - 3:3. Бързоногото крило се пласира отлично в полети и от няколко метра с глава се възползва от отлично центриране на Нани. В крайна сметка нови голове нямаше и двата отбора победиха по точка.

В другата среща от групата Бенфика победи като гост Оцелул с минималното 1:0 благодарение на попадението на Сезар в края на първата част.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БАЗЕЛ 3:3

1:0 Даниел Уелбек (16')

2:0 Даниел Уелбек (17')

2:1 Фабиан Фрай (58')

2:2 Александър Фрай (60')

2:3 Александър Фрай (76'-дузпа)

3:3 Ашли Йънг (90')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Джоунс, Евра, Фабио (69' Нани), Андерсон (82' Бербатов), Карик, Гигс (61' Парк), Валенсия, Йънг, Уелбек.

Базел: Зомер, Парк Хоо, Драгович, Абрахам, Щайнхьофер, Ф. Фрай (76' Чипърфийлд), Кабрал, Дьака, Щрелер (80' Пак), А. Фрай (89' Дьака), Зуа.