Дубълът на Балкан загуби от ЦСКА

11 Февруари 2018, 20:12
(0) (0)
Прочетена: 1277 0

ЦСКА продължава със силното си представяне във Втората шестица на мъжката А група. Тимът победи като гост Балкан -2 с 84-66. Първото полувреме бе сравнително равностойно, но след почивката гостите взеха инициативата и спечелиха убедително. В този мач „зелените“ бяха без капитана си Радослав Кочев, докато за ЦСКА отново не играха Анди Франсис, Ивайло Тонев и Ангел Димитров. Това бе четвърти пореден успех за „червените“, които са единствени без загуба във Втората шестица до момента. Съперникът им е с баланс 1-3. В следващия кръг Балкан -2 гостува на Рилски спортист -2, докато на ЦСКА предстои визита на Академик.

Началото на срещата бе на приливи и отливи и за двата тима. Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с няколко точки, но след това Балкан -2 направи силна серия и след десет минути игра резултатът бе 20-19 в полза на столичния тим. Ситуацията бе идентична и през втория период, като на почивката ЦСКА имаше минимален аванс от 2 точки.

След прекъсването „червените“ постепенно започнаха да увеличават разликата в своя полза и преди заключителната част водеха с 63-56. Ключова за развитието на мача се оказа последната част, която ЦСКА взе с 21-10, с което и спечели срещата.

Най-резултатен за успеха бе Александър Ангелов с 18 точки. Емилиян Грудов вкара 15, Симеон Русанов има 13. С по 12 са Николай Стефанов и Георги Кендеров

За Балкан -2 Александър Илиев завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби. Иван Йолов се отчете с 13 точки, Здравко Христов отбеляза 12, а с 10 е Румен Василев.