Четвъртък, 25 Април 2024, 07:00

Дузпи, червени картони, сбивания и много напрежение в мача Чавдар Етрополе - Балкан 1929 Ботевград

23 Август 2017, 21:59
(0) (2)
Етрополе - Новини
Прочетена: 3884 35

Драматичен мач изиграха отборите на Чавдар Етрополе и Балкан 1929 Ботевград от турнира за Купата на страната. Срещите между двата отбора винаги са изпълнени с голяма доза напрежение и в повечето случаи в тях може да се види всичко, което да доведе до сблъсъци и неприятни ситуации.

Началото на двубоя не предвещаваше последвалия развой, като през първото полувреме играта бе спокойна с равномерно разпределени атаки и лек превес на гостите, които успяха в края на тази част да поведат в резултата с 1:0 след гол на Йордан Ризов.

След почивката, домакините видимо подобриха играта си и личеше желание за изравняване, което изнерви съперника и отприщи поредица от нарушения и показването на жълти картони от главния съдия. Влезлият като резерва Георги Атанасов от Чавдар успя да изравни, 15 минути преди края на мача и това бе ситуацията от която в срещата можеше да се видят прехвърчащите искри между футболистите от двата тима, които буквално се хвърлиха в битка, но не толкова футболна. Претенции към отсъжданията на главния съдия, изпуснати нерви и множество нарушения, доведоха до отстраняване на треньора на гостите, последвано от показването на два червени картона за Николай Ботев и футболист на Балкан. Физическа саморазправа между тях в тунела наложи намесата на органите на реда и прекъсване на мача в последните минути.

Стигна се до изпълнение на дузпи при които грешки допускаха и двата отбора, но в герой на мача се превърна вратаря на Чавдар -Христо Матев, който показа безпогрешни рефлекси и точен усет и донесе победата на отбора си, заедно с другите точни от неговия тим.

В крайна сметка Чавдар се наложи с 4:3 при изпълнението на дузпи и продължава напред в турнира.

Припомняме, че на 26 Август (Събота) от 18:00ч. на градския стадион "Христо Ботев", ще се проведе среща от 3-тия кръг на Югозападната Трета лига между същите отбори, които само разменят домакинството си.