Две победи над Левски и една драматична загуба за подрастващите в неделя

28 Февруари 2021, 20:02
(0) (0)
Прочетена: 884 1

Момчетата на Балкан до 14 и 16 години победиха отборите на Левски, а юношите до 19 г. претърпяха драматична загуба след интересен ден от сблъсъци в "Арена Ботевград". Следващите мачове са на Националния празник 3 март срещу отборите на ЦСКА. Вижте фотогалерии от всички мачове в Секция "Мултимедия".

14-годишните момчета на Балкан победиха драматично Левски. В мач, игран в неделя сутрин в “Арена Ботевград” ,момчетата водени от Борислав Георгиев се наложиха над столичния тим след продължение с 83-81 (14-14, 18-21,17-14, 26-26, 8-6). Това бе трета победа за нашите момчета, които имат и три загуби. В следващия кръг на 3 март балканци ще бъдат отново домакини срещу ЦСКА.

Нашите започнаха по-плахо мача и позволиха на съперника да води с лека разлика през цялото първо полувреме. Оспорвана бе и третата част, която завърши при равенство 49-49. Нашите обърнаха за първи път малко след началото на последната част при 57-54, но след това изпуснаха да реализират в няколко атаки и Левски си върна предимството за кратко при 57-58. Последваха множество обрати в ответните минути като никой не успяваше да поведе с повече от 2,3 точки. Минута и половина преди края нашите вкараха две тройки поред, за да излязат напред с 4 при 73-69. Със здрава защита в последната минута балканци не позволиха на столичани да отбележат. 14 секунди преди края обаче левскарите вкараха далечна тройка за 75-72 като топката остана тяхно владение. В последните секунди те се пребориха лъвски да отбележат и да доведат мача до равенство 75-75 при оставащи 3.2 секунди до края. Последва топка за Балкан като нашите имаха възможност да стрелят тройка, но не успяха и мачът отиде в продължение, което е с продължителност от 4 минути при 14-годишните. В него двата тима си разменяха кошове, а Балкан поведе с 4, 83-79 минута преди края и до края удържа победата.

Юношите на Балкан до 16 постигнаха поредна убедителна в Елитна група - Запад. Момчетата на Николай Пеев сразиха у дома Левски със 106-55 (30-10,28-14,19-24, 29-7) след като доминираха изцяло в срещата и нямаха никакъв проблем да спечелят. Мачът пропусна капитанът на "зелените" Александър Гавалюгов заради контузия , а почти всички момчета в отбора се разписаха. Това бе пети успех за нашите, които имат и една загуба, а столичани са с актив 5-2 и мач повече.

Балкан започна много силно мача с игра на скорост като постепенно увелиачваше преднина си, за да спечели първия период с 20 точки (30-10). Левски започна със 7-3 втората част, но Балкан отвърна със серия 13-0 и не позволи на съперника да свали повече разлика. Така до почивката нашите поведоха с цели 34 точки (58-24). През третата част балканци запазиха 30 преднина (77-48) и до края продължиха да покачват. Те допуснаха само 7 точки на съперника в последния период срещу 29 свои, за да спечелят спокойно с над 50 точки разлика.

Юношите на Балкан останаха на крачка от драматична победа срещу лидера Левски. Момчетата на Петър Златанович направиха супер обрат в края на мача, но загубиха след продължение с 92-96 (24-26, 18-23, 16-21, 27-15, 7-11). Въпреки загубата те се бориха изключително здраво и показаха голямо израстване, след като преди три месеца през ноември загубиха с 24 точки от съперника.

До момента в класирането на Запад Левски е лидер с 6-0, а младите балканци са с актив 1-5 наравно с Атлетик.

Мачът започна трудно за нашите като Левски поведе с 22-11 в средата на периода. Балкан обаче подобри защитата и след първия период успя да намали само на две точки изоставането си (24-26). Във втората част Левски поведе с двуцифрена разлика от 10,12 като повечето му точки бяха от бърза атака. Все пак на почивката Балкан намали на 7. През цялото второ полувреме Левски се задържа напред като разликата варираше. В началото на последната “сините” поведоха със 17, а след серия 14-2 3:20 секунди преди края след тройка на Иван Христов разликата падна на 5 точки (74-79). Левски изпусна в ответната атака, а Балкан продължи да настъпва съперника. Нова тройка на Гаврилов свали на 2 пасива на нашите (77-79). Балкан не позволи на гостите да вкарат отново, а трета поредна тройка на “зелените”, този път дело на Пищиков, доведе мача до пълен обрат 80-79! 1:22 преди края. Така серията на нашите нарасна на 20-2. Нашите изравниха при 82-82 и тогава Стефан Михайлов попари “сините” за 85-82 секунди преди края. След драматични секунди обаче “сините” имаха шанс да изравнят и се възползваха. 3 секунди преди края бяха фаулирани при стрелба отдалеч. Гардът на “сините” с №11 вкара и трите наказателни удара и доведе мача до продължение след равенство в редовното 85-85. Същият наниза тройка за начало на добавеното време (85-88), а след това вкара и кош на бърза атака след открадната, за да качи на 5 аванса на своите. Гостите поведоха със 7, а до края нашите не успяха да стигнат до нов обрат.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с 26 точки, а Стефан Михайлов отбеляза 17, от които 5 тройки. По 13 точки реализираха Хрисимир Маринов, Мартин Гаврилов и Иван Христов.