Етрополе надигра "студентите" и си запази петото място

13 Май 2012, 19:09
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 2761 0

В среща от 25-тия кръг, отборите на Чавдар и Академик София изиграха динамични и интересни 90 минути пред около 800 зрители на градския стадион в Етрополе. Двубоят бе от пряко значение за запазване на 5-то място, тъй като и двата тима са с еднакъв точков актив. Първи удар към една от двете врати от 30 метра отправи защитникът на гостите Борислав Гюлеметов в 9-та мин., но стражът на Чавдар Владислав Митев с добра намеса изби топката. В 19-та мин. крилото на домакините Николай Ботев напредна мощно, но пропусна да открие резултата. В следващата атака това стори юношеският национал Александър Василев, който технично прехвърли вратаря на „студентите” Виктор Георгиев и топката се спря за пръв и последен път в неговата мрежа. Пет минути по-късно резултатът можеше да бъде удвоен ,но ударът на Красимир Илиев мина малко над напречната греда . През втората част играта на моменти бе доста равностойна и в 63-та мин. Николай Минков излезе опасно и би покрай гредата на етрополската врата. Положения за втори гол от тима на Чавдар имаха бразилецът Диего Фераресо и таранът Йордан Етов, но до такъв така и не се стигна . В добавеното време Гюлеметов пропусна да донесе точка за гостите от София. Интересно е да се отбележи, че играта бе доста коректна и главният съдия Иван Бабанов от Благоевград показа само един жълт картон на бившия защитник от Чавдар и настоящ  на Академик-Радко Мутафчийски. В този кръг лидерите Пирин ГД и Спортист Своге очаквано спечелиха своите срещи съответно срещу Малеш-Вихрен и Банско и продължават да оглавяват класирането с по 56т. Чавдар Етрополе и Септември Симитли делят 5-то място с по 33т.  В следващия кръг етрополци печелят служебна победа с 3:0 срещу отказалия се отбор на Чавдар Бяла Слатина.
По традиция специално за нашите читатели сме подготвили снимков материал.