Евроинс Черно море обърна Балкан след супер серия в края

12 Ноември 2011, 19:41
(0) (0)
Прочетена: 1969 2

Евроинс Черно море постигна трета победа от началото на сезона. В двубой от 5-я кръг на първенството варненци надиграха Балкан у дома със 73-59. "Зелените" от Ботевград водеха в първите три части на срещата, но невероятна серия от 26-0 за домакините в последната им донесе тази победа. Загуба за ботевградчани пък е четвърта за това първенство.

Двата отбора започнаха трудно срещата и рядко намираха верния път към коша. Това важеше в малко по-голяма степен за домакините, които вкараха 4 точки в последната минута на първата част, която завърши със скромното цифрово изражение 11-13. С 4 точки на Сашо Янев в началото на втората четвърт варненци излязоха напред, но последва отговор на "зелените" които вкараха няколко точки и поведоха отново. Двата тима продължиха да бележат много трудно и до края на полувремето, който дойде с аванс за гостите при 31-24.

През цялата трета четвърт Балкан имаше преднина, като най-голяма бе тя при 7 точки. Варненци успяха да свалят на 1 пасива си в един момент, но така и не успяха да поведат. След 30 минути гостите водеха с 51-44 и имаха повече от добри шансове за успех.

В началото на последната четвърт тези шансове се увеличиха, тъй като с тройка на Станимир Маринов преднината бе качена на 11 точки. Тук обаче започнаха кошмарните минути за гостите. За следващите повече от седем минути Черно море направи рядко виждана серия от 26-0 и двубоят приключи. В последните минути той се доиграваше и така варненци спечелиха този мач.

Александър Янев бе най-резултатен за домакините с 25 точки, като хвана и 7 борби. Милчо Борисов се включи добре от пейката с 15 точки и 8 борби, а Пламен Алексиев вкара 12 точки.

За гостите от Ботевград Станимир Маринов завърши с 12 точки. Любомир Лилов отбеляза 11, а Дуейн Мортън добави 10 и 5 борби.

Ключови думи: Балкан