ФК "Балкан 1929" и ФК "Спортист - 2009" (Своге) не се победиха

14 Октомври 2018, 20:11
(0) (0)
Прочетена: 1531 3

Мъжкият футболен отбор на "Балкан 1929" не успя да вземе максимума от днешната среща срещу тима на "Спортист - 2009" (Своге). Двете страни изиграха сравнително слаб двубой, като завършиха наравно 1:1. Срещата бе от 10 кръг на Югозападна Трета лига.

Първото полувреме не предложи кой знае какви футболни моменти за зрителите на стадиона. Двата отбора не успяха да се изненадат с нищо особено и така закономерно на почивката резултатът бе нулево реми. 3 минути след подновяването на играта обаче, гостите получиха правото да изпълнят наказателен удар. До развръзката се стигна след спорна ситуация, при която състезателят на "Балкан 1929" - Кристиян Иванов игра неволно с ръка в наказателното си поле. Главният рефер посочи бялата точка, след което тимът на "Спортист - 2009" (Своге) поведе в резултата. В 60-ата минута обаче отговорът на "зелените" пристигна точно навреме, а главното действащо лице в ситуацията с дузпата - Кристиян Иванов, се разписа след изпълнение на корнер и успя бързо да върне интригата в срещата. Футболистите на Иван Редовски обаче не успяха да стигнат до пълен обрат и така двете страни се оттеглиха при резултат 1:1.

След днешното равенство, "зелените" заемат 12-о място от 18 отбора с актив от 12 точки (3 победи 3 равенства и 4 загуби).

Следващата седмица , на 20 октомври (събота) отборът на "Балкан 1929" гостува на "Надежда" (Доброславци) в София. Двубоят е от 11 кръг на Югозападна Трета лига и ще се играе на спортен комплекс Царско Село в София от 16:00ч.