ФК "Дагамите" - Шампион във второто издание на "Младежка футболна лига"

14 Ноември 2017, 21:52
(1) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 2072 0

Днес се проведоха полуфиналните и финалните срещи от МФЛ. Във първия сблъсък сили премериха ФК „Фазе“ и ФК „Гошо“. „Зрелищен и инфарктен“ са прилагателни меко казани за двубоя между тези два отбора. През цялото време футболистите си разменяха инициативата и следваше обрат след обрат. Отборите реализираха общо цели 16 гола и доставиха много приятни емоции на зрителите, които бяха дошли около спортната площадка за да ги наблюдават. В крайна сметка състезателите на „Фазе“ пречупиха съперника си и спечелиха с резултат 9:7, подсигурявайки си място на финала.
Във втората полуфинална среща „Дагамите“ спечелиха с лекота, със скромното 3:0. Отново над всички блестеше Васил Георгиев, които класира отбора си напред. Преди големия финал се изигра срещата за бронзовите медали между загубилите отбори в първите срещи – ФК „Гошо“ и ФК „Олимпик“. „Олимпийците“, които вече бяха спечелили симпатиите на феновете, се развихриха в срещата за 3-то и 4-то място и разгромиха ФК „Гошо“ с 9:3.
Във финалната среща имаше много зрелище, а футболът демонстриран от футболистите беше достоен за финал. Въпреки, че през първата част ФК „Дагамите“ водеха с 2:0 в нейния край голмайсторът на „Фазе“ - Атанас Христов успя да върне един гол и да запази интригата през втората част. През второто полувреме, когато по всичко личеше, че „Фазе“ ще изравнят, Любо Томов от „Дагамите“ сложи точката на спора и донесе шампионската титла на своя отбор!
След финалния мач всички състезатели бяха наградени от Секретаря на Община Правец - Албена Петрова. Призьорите получиха купи и медали, а най-изявените бяха наградени със статуетки и грамоти за „Голмайстор“, „Най-добър вратар“ и „Най-добър защитник“.