ФК Драгоман и ОФК Костинброд завършиха на равно в здрав мач

6 Април 2019, 20:34
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1981 0

Дербито на ОГ София Запад между ФК „Драгоман” и ОФК „Костинброд” завърши без победител 1:1. Мача от 12 кръг се игра в Драгоман пред около 300 зрители и бе директен сблъсък за първото място в групата. Срещата се разви на приливи и отливи за двата отбора, който си разменяха постоянно инициативата. Мача започна с натиск на домакините и те имаха няколко положения създадени от Димитър Алексиев, Цветослав Димитров и Мариан Чавдаров Китанов. Гостите обаче не се подадоха на натиска в първите минути и постепенно изравниха играта създавайки и няколко опасни атаки. При една такава в 25 минута Сашо Александров откри резултата в полза на ОФК „Костинброд” след прехвърлящ удар. В 38 минута комоцио получи играча на гостите Васил Димитров, който неможа да доиграе мача и бе заменен. При резултат 0:1 завърши първото полувреме. Втората част домакините започнаха по мотивирано. В 58 минута вратаря на „Костинброд” Цветомир Каменов сгреши давайки възможност на Цветослав Димитров да му отнеме топката и да подаде на влезлия десетина минути по-рано Васил Борисов, който изравни резултата. След гола обаче „Драгоман” вместо да продължи натиска си, както всички очакваха, се върна леко в задни позиции и даде инициативата на гостите от Костинброд. В последните минути домакините отново опитаха натиск, но до ново попадение не се стигна и двата отбора си поделиха по една точка. След равенството двата тима остават на върха с равни точки по 28, но лидер остава „Костинброд” с по добри показатели в преките двубои.

Състав на ФК „Драгоман: Янко Димитров, Станимир Никифоров, Ангел Нацков, Евгени Борисов, Николай Зарков, Станислав Пейчев, Димитър Алексиев, Мариан Чавдаров Китанов, Роберто Соколов, Цветослав Димитров, Димитър Иванов. Треньор: Емил Асенов

Състав на ОФК „Костинброд”: Цветомир Каменов, Петър Иванов, Георги Тодоров, Асен Георгиев, Васил Димитров, Цветомир Тодоров, Велислав Йорданов, Иван Здравков, Мартин Стоев, Сашо Александров, Георги Иванов. Треньор: Венцислав Арсов.

Ключови думи: ФК Драгоман , ОФК Костинрод , ОГ София Запад