11 Май 2019, 20:53
(1) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1796 0

ФК „Драгоман” спечели категорична и не особено трудна победа над „Торнадо” Безден. Мача от 16 кръг на ОГ София Запад се игра пред около 120 зрители на стадион „Граничар” в Драгоман. Още от първите минути домакините взеха инициативата и започнаха с атаките. Първи пропуск направи Димитър Алексиев, който стреля покрай гредата на „Торнадо”. В 17 минута пропуск направи и Мариан Чавдаров Китанов. Именно той обаче откри резултата в 21-та минута след подаване на Евгени Борисов. Резултата на 2:0 покачи по-малкия от двамата братовчеди – Мариан Марианов Китанов с хубав гол в 33 минута. В 43 минута гол за 3:0 вкара изнеслия много силен мач Димитър Алексиев. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. През второто полувреме нещата на терена не се промениха. Атаките на гостите бяха епизодични, а играта на домакините се получаваше. В 62 минута името си сред голмайсторите записа и Роберто Соколов. Две минути по-късно при едно остро центриране играч на „Торнадо” Безден си заби автогол. В 70 минута 6:0 направи влезлия като резерва Бойко Георгиев. До края на мача „граничарите” имаха още положения, но отпускане в редиците им не им позволи да реализират още голове. Като цяло мачът бе коректен, а главния рефер вдигна само три жълти картона. Един за гостите и два за домакините, които бяха за игра след съдийски сигнал и оспорване на съдийско решение.
Футболистите на „Драгоман” посветиха победата на съотборника си и голмайстор на отбора Цветослав Димитров, който е с тежка травма и ще отсъства от терените повече от половин година.

С победата ФК „Драгоман” запазва първото място в класирането два кръга преди края на редовния сезон. „Торнадо” Безден остава на 7-мо място.

Състав на ФК „Драгоман”: Любослав Любомиров, Николай Виденов, Петьо Петров, Ангел Нацков /к/, Станимир Никифоров, Евгени Борисов, Станислав Пейчев, Димитър Алексиев – Бойко Георгиев, Мариан Чавдаров Китанов, Роберто Соколов, Мариан Марианов Китанов – Васил Борисов. Треньор: Емил Асенов

Ключови думи: ФК Драгоман , Драгоман , ОГ София Запад , Безден