ФК „Драгоман” победи ОФК „Правец” и стана първенец на ОГ София Запад

24 Май 2019, 19:57
(1) (0)
Прочетена: 2696 0

В мач от последния 18-ти кръг на ОГ София Запад, домакините от ФК „Драгоман” се наложиха с 3:1 над ОФК „Правец” с което спечелиха първото място в групата за сезон 2018/19 и се класираха на финала за определяне на Областен първенец. Мача на стадион „Граничар” в Драгоман се игра пред около 150 зрители. В първите минути играта бе равностойна, но при една бърза атака за „Драгоман в 15 минута, Димитър Алексиев изведе на скорост Роберто Соколов в наказателното поле на гостите, който бе спънат и главния съдия Мартин Миладинов отсъди дузпа. Наказателния удар бе успешно реализиран от Димитър Алексиев за 1:0. „Правец” опитаха да се върнат бързо в мача организирайки две добри атаки, но не успяха да изравнят. В 20 минута Мариан Чавдаров Китанов даде отличен пас на Соколов и той вкара за 2:0. Нови голове до почивката не паднаха въпреки многото атаки на домакините. Резултата стана 3:0 в 52 минута когато ФК „Драгоман” сътвори отлична атака започната от Китанов, преминала през Роберто Соколов, и завършена с гол от Димитър Иванов. „Правец” намалиха резултата в 64 минута, когато гол за 3:1 вкара Христо Василев. В последните десетина минути домакините понамалиха оборотите, а гостите имаха още няколко шанса за гол, но нов не бе вкаран. След последния съдийски сигнал футболистите на „Драгоман” благодариха на публиката си, която ги подкрепяше безрезервно през целия сезон.

На 1 юни /събота/ от 18:00 часа на стадиона на НСА в София, ФК „Драгоман излиза срещу победителя в източната група ОФК „Елин Пелин” във финал за определяне на първенеца на София област за сезон 2018/19.

Състав на ФК „Драгоман”: Янко Димитров, Николай Зарков, Ангел Нацков, Петьо Петров, Станимир Никифоров, Евгени Борисов, Димитър Алексиев, Васил Борисов, Мариан Чавдаров Китанов, Роберто Соколов, Димитър Иванов. Резерви: Николай Виденов, Мирослав Наков, Бойко Георгиев. Треньор: Емил Асенов.

Състав на ОФК „Правец”: Димитър Михайлов, Илчо Илчев, Валери Данов, Денислав Пуканов, Христо Василев, Теодор Бочев, Росен Паргов, Иван Касапов, Теодор Тодоров, Плавен Иванов, Злати Томов. Резерви: Мартин Методиев, Трифон Илиев.

Съдии: Мартин Миладинов, Даниел Великов, Петко Божинов.

Ключови думи: ОФК "Правец" , ФК Драгоман , ОГ София Запад