ФК Драгоман с изразителна победа над Зенит Церово

2 Ноември 2019, 14:55
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1583 0

В мач от 8-ми кръг на ОГ София Запад, ФК „Драгоман” се наложи с категоричното 6:0 над гостуващия „Зенит” Церово. Срещата започна равностойно, но с течение на времето домакините взеха инициативата и създаваха повечето положения. Първото попадение падна в 18 минута, когато Мариан Чавдаров Китанов се възползва от неразбирателство в отбраната на „Зенит”. Две минути по-късно Роберто Соколов проби от дясно, навлезе в наказателното поле на гостите, където бе фаулиран и съдията отсъди дузпа. Самият Соколов застана зад топката, но ударът му срещна страничната греда.

В 27 минута Мариан Чавдаров Китанов проби по лявото крило и подаде на Димитър Йорданов, който не сгреши и покачи резултата на 2:0. Две минути след това резултата стана 3:0. Автор на третия гол стана Роберто Соколов след един от многобройните му пробиви по крилото и хубав плътен удар близо до гредата. Най-чистото положение за „Зенит” Церово през първото полувреме дойде в 32 минута след хубав и силен изстрел на техен играч, но вратаря Любослав Любомиров се намеси и спаси мрежата си суха. В 38 минута комбинация между двамата братовчеди Китанови доведе резултата до 4:0. По-малкият Мариан Марианов Китанов подаде на Мариан Чавдаров Китанов и той реализира, разписвайки се за втори път. При резултат 4:0 дойде почивката на мача.

През второто полувреме играта се накъса и стана по-бавна, а ФК „Драгоман” продължи да диктува събитията на терена. За 5:0 в 64 минута се разписа Димитър Йорданов, а крайното 6:0 оформи Мариан Марианов Китонов в 78 минута.

Състав на ФК „Драгоман: Любослав Любомиров, Николай Зарков, Петьо Петров /к/, Евгени Борисов, Мариан Марианов Китанов, Станислав Пейчев, Борислав Бренишки, Павлик Митовски, Мариан Чавдаров Китанов, Роберто Соколов, Димитър Йорданов.

Състав на „Зенит” Церово: Боян Василев, Владислав Миков /к/, Павел Йорданов, Георги Милчов, Петьо Георгиев, Илиян Милчов, Николай Георгиев, Владимир Василев, Теодор Симеонов, Радослав Лозанов, Любомир Александров.

Ключови думи: ФК Драгоман , ОГ София Запад