ФК „Драгоман” спечели гостуването си на „Искър” Лакатник

5 Май 2019, 19:33
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1480 0

ФК „Драгоман” спечели гостуването си от 15 кръг на ОГ София Запад на „Искър” Лакатник с 3:1. Голове през първото полувреме не паднаха, а по-дейни в създаването на голови положения бяха гостите. В 50 минута Станислав Пейчев изпълни пряк свободен удар за „Драгоман”, топката бе избита от вратаря на „Искър”, но отиде право във Васил Борисов, който откри резултата. Три минути по-късно Мариан Чавдаров Китанов успя да вземе топката на тъча от защитник на домакините и изведе Димитър Иванов сам срещу вратаря. Нападателя на ФК „Драгоман” не сгреши и покачи на 2:0. Домакините намалиха резултата на 1:2 с хубав гол от извън наказателното поле на Николай Гаджалов в 65 минута. В 80-тата минута голмайстора на „Драгоман” Димитър Иванов получи червен картон за невъздържана реплика към рефера. В продължението на мача в 92 минута гол за 3:1 вкара Роберто Соколов след пробив и пас на Мариан Чавдаров Китанов.

С победата ФК „Драгоман” запазва преднината си от три точки пред втория в класирането ОФК „Костинброд”. „Искър” Лакатник отстъпи с една позиция и вече е 8-ми.
В следващия кръг „граничарите” приемат „Торнадо” Безден, а лакащани гостуват на „Спортист” Драговищица.

Ключови думи: ФК Драгоман , ОГ София Запад