ФК Драгоман спечели с 5:1 гостуването си на Спортист Драговищица

22 Септември 2019, 21:13
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1536 0

Отбора на ФК Драгоман победи като гост Спортист Драговищица с 5:1. Двата отбора направиха много коректен мач, в който грубостите липсваха. Той започна повече от добре за Драгоман и те поведоха с гол на Мариан Чавдаров Китанов в 11 минута. Три минути по-късно резултата стана 2:0 след като новото попълнение на „граничарите” Димитър Йорданов се възползва от грешка в отбора на домакините. След двата гола Спортист Драговищица се опита да противодейства на съперника си, но така и не успя да реализира. Добрата игра на Драгоман доведе и до трети гол, дело на Роберто Соколов в 29 минута. В 31 минута Димитър Йорданов реализира втория си гол в мача, засичайки центриране на Мариан Чавдаров Китанов. При резултат 4:0 дойде и почивката на мача.

През втората част нещата на терена не се промениха коренно и двата отбора направиха няколко пропуски. Все пак в 73 минута Спортист намали с попадение на голмайстора си Здравко Милев. До края на срещата резултата стана 5:1 с гол на Борислав Бренишки в 83 минута.

Състав на Спортист Драговищица: Иван Лазаров, Петър Георгиев /к/, Георги Костадинов, Георги Мартинов, Милен Христов, Симеон Орманков, Веселин Георгиев, Алек Василев, Даниел Колев, Емил Йорданов, Здравко Милев. Треньор: Христо Георгиев.

Състав на Драгоман: Любослав Любомиров, Николай Зарков, Ангел Нацков /к/, Петьо Петров, Евгени Борисов, Станислав Пейчев, Павлик Митовски, Борислав Бренишки, Мариан Чавдаров Китанов, Роберто Соколов, Димитър Йорданов. Треньори: Илия Величков и Найден Спасов.

Ключови думи: ФК Драгоман , ОГ София Запад