ФК Драгоман взе трудна победа над ФК Петърч и излезе начело в класирането

14 Април 2019, 15:15
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1879 0

ФК „Драгоман” спечели трудно гостуването си на ФК „Петърч” с 4:2. Мача от 13 кръг на ОГ София Запад се игра на стадиона в Петърч пред около 80 зрители. Първото по сериозно положение бе пред вратата на „Петърч”, но Мариан Чавдаров Китанов стреля в страни. В 32 минута „Петърч” получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Кристиян Кръстанов за 1:0. В 39 минута резултата набъбна на 2:0 след неразбирателство в защитата на гостите и последвал гол на Анатолий Зарков. ФК „Драгоман” все пак успя да намали резултата в последната минута на първото полувреме след като Петьо Петров засече с глава топката центрирана от Димитър Алексиев от ъглов удар. При резултат 2:1 завърши първото полувреме. В 60 мин. „Петърч” можеше да затвори мача с трети гол, но вратаря на ФК „Драгоман” Янко Димитров спаси положението. Гостите достигнаха до изравнителен гол в 71 минута с попадение на Роберто Соколов. Шест минути по-късно отново Соколов реализира с което изведе своя отбор напред в резултата. В последните минути домакините видимо отстъпиха физически, докато гостите продължиха да стоят добре на терена. Точка на спора 4:2 сложи Димитър Алексиев с гол от дузпа в 88 минута, отсъдена за спъване на Цветослав Димитров.

С победата ФК „Драгоман” излезе начело в класирането с преднина от 3 точки, след като ОФК „Костинброд” загуби с 1:2 домакинството си на „Спортист” Драговищица. В следващия кръг „Драгоман” приема „Ком” Годеч, а „Петърч” гостува на „Спортист” Драговищица.

Състав на ФК „Драгоман”: Янко Димитров, Роберто Соколов, Ангел Нацков, Станимир Никифоров, Петьо Петров, Евгени Борисов, Мариан Чавдаров Китанов, Димитър Алексиев, Станислав Илиев, Васил Борисов, Цветослав Димитров. Треньор: Емил Асенов

Състав на ФК „Петърч”: Александър Вучков, Стефан Стефанов, Кристиян Кръстанов, Марио Стоянов, Станислав Петров, Адриян Димитров, Ивайло Григоров, Павел Стоянов, Георги Георгиев, Борис Добрев, Анатолий Зарков. Треньор: Кръстан Кръстанов

Ключови думи: ФК Драгоман , ОФК Костинрод , ОГ София Запад